Kahve Falı

Resimleri Yükleyin

Toplam 3 ile 6 arası fincanınızın net fotoğraflarını yüklemeniz gerekmektedir.

Reklam

Kahve Falı Baktır

Kahve falı çok eski ve klasik bir kehanet yöntemidir. Kahve falı Türkiye olmak üzere genellikle Müslüman ülkelerde bakılan bir fal şeklidir. Elbette sadece Müslüman ülkelerde bakılmayan kahve falı Orta Asya da ve Uzak Doğuda bulunan ülkelerde de rağbet edilen fal türüdür. Kahve falı, fincanı ters çevirerek kahve telvesinin oluşturduğu şekillere bakılarak yapılan yorum şeklinde olur. Bu yorum genellikle fala bakan kişinin içinden geçenlerle veya hissettikleriyle ilgili bir durumdur.

Reklam

Kahve Falı Hakkında

Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Kahve falının genel bir kuralları olmamakla birlikte fal için dikkatini toplama ve ciddiye alma şarttır. Eğlence tarzındaki kahve falları ise daha çok basit kurallarla bakılan bir fal türüdür. Kahve falı için; telvenin yeterli miktarda olması, kahvenin aynı yerden içilmesi, kahve içildikten sonra telvenin karıştırılmaması ve yeterli derece de soğutulması gerekir. Öncelikle kahve fincanı ters çevrilir ve bu sırada falına bakılacak kişiden bir dilek tutması istenir. Fincanın üzerine kötülükleri uzaklaştırıldığına ve bazı falcılara göre gelecekle ilgili olumsuz durumları engellemesi için çatal, kaşık veya bunlar gibi metal bir nesne koyulup soğumasını bekledikten sonra fincan ters çevrilmiş halinden kahve içilirken haline getirilerek fala bakılmaya başlanır. Fincan açıldıktan sonra telvenin oluşturduğu şekillere konsantre olarak yorumlanmaya başlanır.

Kahve Fincanına Nasıl Bakılır?

Fincanın sapından veya kenarlarından tutarak telvenin çevrilme ve soğuma sonucu almış şekline bakılarak gelecekle ilgili veya ilerisinde olabilecek olay veya durumlar anlatılır. Anlatılan bu olay veya durumların kahvesine bakılan kişiyle olan yakınlığın durumuna göre ciddiyetten uzak, eğlendirici veya komik olabileceği gibi tam tersi de olabilir.

Kahve Tabağına Nasıl Bakılır?

Kahve fincanı kahve tabağına ters çevrildikten sonra içindeki telve süzüldükten sonra kahvenin dibinden tabağa akan suyun da boşaltılması için tabak dik şekilde tutulur. Daha sonra fincanda görülen şekiller gibi tabak falındaki gibi yorumlanarak anlatılmaya başlanır. Tabakta oluşan telvenin şekline bakılarak yapılan yorumlar fincan falında söylenenleri onaylamak içindir. Şayet fincan falında söylenen yorumlarla paralellik taşımıyorsa tutulan niyetin gerçekleşme olasılığının çok uzun sürmesi veya hiç olmayacağı anlamına gelmektedir.